Ung Leder: Bli med på vårt ledertreningsprogram!

Ung Leder er et ledertreningsprogram i regi av Pinsebevegelsen og Pinse Ung, skreddersydd for å utruste ungdom til tjeneste og ledelse i menigheten. Programmet fokuserer på kall og utrustning, og gir deg muligheten til å vokse som leder i ditt lokale kirke.

Med tilgang til felles undervisningsressurser innen teologi og lederskap, får du relevant og inspirerende undervisning fra et bredt spekter av dyktige ledere. kursprogrammet er delt inn i tre hoveddeler:

Del 1: Relasjonsbygging og fellesskap Her får du muligheten til å bygge sterke relasjoner og oppleve fellesskap med andre unge ledere. Gjennom sosiale aktiviteter og samtaler styrkes samholdet og nettverket ditt.

Del 2: Felles undervisning Du får knallbra digital undervisning som dekker viktige temaer innen lederskap og teologi. Undervisningen er både relevant og inspirerende, og gir deg verktøyene du trenger for å lede med selvtillit og visjon.

Del 3: Refleksjon, bønn og tilbedelse Etter undervisningen får du tid til refleksjon, bønn og tilbedelse. Dette hjelper deg å integrere det du har lært i ditt daglige liv og styrker din personlige tro.

Vi tror at Ung Leder-programmet vil styrke unge ledere og hjelpe dem å stå sammen i tjeneste over tid. Gjennom lokale treffpunkter bygger vi ledere lokalt, samtidig som vi anerkjenner behovet for at unge ledere skal se at de ikke står alene i dette arbeidet. Derfor arrangerer vi også regionale samlinger hvor du kan møte ungdom fra andre fylker og oppleve fellesskap på tvers av grenser. I tillegg har vi nasjonale samlinger hvor vi samles i storfellesskapet.

Bli med på Ung Leder og ta steget mot å bli en inspirerende leder i din kirke!

Slik kan en 2 timers samling se ut.

19.00 Måltid og fellesskap 

19.35 Introduksjon av dagens tema 

19.40 Videoundervisning 

20.00 Samtale m/ samtaleguide

20.40 Introduser utfordring 

20.50 Bønn 

21.00 Ferdig

*Klokkeslett er ment for å kunne illustrere tidsbruken

Slik kan en 6 timers samling se ut.

08.30 Frokost

09.00 Stilletid m/ Bibel 

09.30 Lovsang 

09.50 Introduksjon av dagens tema 

10.00 Videoundervisning 1 

10.15 Samtale m/ samtaleguide

11.00 Lek og Aktivitet 

11.30 Videoundervisning 2

11.45 Samtale m/ samtaleguide

12.30 Lunsj 

13.30 Videoundervisning 3

13.45 Samtale m/ samtaleguide

14.30 Egen refleksjon 

14.45 Avslutning m/ bønn

15.00 Ferdig 

*Klokkeslett er ment for å kunne illustrere tidsbruken

Kalender:
Vi har satt oss som mål å ha Digitale onboardingkurs for kursarrangør i løpet av September, med påfølgende kurs lokalt.

Få hilsen og oppdateringer fra Pinse Ung!

Invalid email address

Tematikker Ung leder berører:

  • Introduksjon – Guds oppdrag & hvorfor UngLeder
  • Verden
  • Frelse
  • Den hellige Ånd
  • Bibelsyn
  • Apologetikk
  • Disippelgjøring
  • Ledelse
  • Identitet, sex og samliv
  • Kristne praksiser: Bønn og tilbedelse
  • Hellige handlinger: Dåp og nattverd
  • Misjon: Evangelisering og diakoni
  • Eskatologi
  • Kommunikasjon
  • S.E.R.V.E – Modell for lederskap